ВЪПРОС: “… и не спя добре, Емо, въпреки че спазвам всички твои разпоредби и съвети. Преди да легна, затоплям завивките и пускам климатика на двйсет и пет градуса, защото мразя да ми е студено. Започнах да взимам сънотворни, но от тях през деня съм като замаяна. Иначе имам леко кръвно, болки в бъбреците и нередовни черва. Какво да направя?”
ОТГОВОР:
Пускай си “Цар Лъв”, “Арабски нощи” или някой любовен индийски сериал – все екваториални и субекваториални, много над двайсет и пет градусови филми.
От тях на човек му става топло.
ВЪВ ВРЪЗКА С КЛИМАТИКА:
Преди няколко години бе публикуван резултатът от спорен (откъм изводи) експеримент:
Млад, здрав кон бил оставен за десет часа в стая с включен климатик. Към осмия час конят подвил крака, полегнал, на деветия се килнал встрани и докато екпериментаторите се усетят, животното взело, че умряло.
ПРОБЛЕМЪТ С КЛИМАТИКА не е само в температурата или във въздушната струя, а в комбинацията от…
От:
– електричество и въздух, преминаващ през него. Климатикът действа точно като йонизатор, но с обратен знак и изпълва (буквално наблъсква) пространството с положително заредени йони, т.е. болест.
– лош (почти липсващ) обмен на въздуха, въпреки рекламните лъжи за добра циркулация
– наслагване на въртящо се, лепкаво, газово кълбо от издишан въздух, вътрешнофизиологични отпадъци (капки слюнка, носни секрети, отработени газове, агресивни бактериални интервенти и пр.). Оттук до болестите крачката е направена.
– ненормална сухота на въздуха в помещението, която отнема и изсмуква водата от тялото. Оттам – физиологично остаряване и отново предпоставка за болести, вкл. и инфекциозни.
Когато, по време на сън, климатикът е включен, вместо да се отпусне, организмът (най-вече имунната система) се бори да ограничава влиянието на болестотворния въздух и ненормално високите градуси.
И сънят лека-полека се превръща в мираж.
ЗНАЕТЕ ЛИ, че още през 80-те години на ХХ век беше извършен почти двегодишен експеримент:
Двадесет новородени бебета (2х10) бяха отглеждани:
– десет бебета в помещения с климатик
и
– десет бебета в помещения без климатик
Резултатът беше смазващ за климатичната индустрия и поради това не получи голяма гласност.
Т.е…
Десетте бебета, отглеждани в помещения с климатик, боледуваха с почти 90% повече от другите десет, чиито помещения се отопляваха с обикновена печка и се проветряваха с… елементарно отваряне на прозорците.
ЗАБРАВЕНИЯТ СТУД:
В отминалите времена, когато хората се опитваха да търсят истинските причини за болестите и истинските начини за подобряване на здравето, в множество швейцарски (руски, германски, шведски, американски – къде ли не!), високопланински клиники беше установено, че:
– когато пациентите (разбира се добре завити) спят в студена, проветрена стая (или на открито, щом времето позволява, т.е. дори и през зимата), здравето се възвръща бързо
– когато малки деца, бъдат приучени да спят на открито (нощем и в следобедните часове), те растат здрави. Ако се разболеят, оздравяват много бързо.
– всички пациенти (без разлика за пол и възраст) спят непробудно и дълбоко, когато спят на открито или в отлично проветрена, хладна стая.
ЗНАЕТЕ ЛИ, че в лицеите, колежите и училищата (от затворен тип), където се обучават децата на т. нар. елит (крале, аристократи, силните на деня), е задължително:
– да се спи в студена (под 18 градуса) стая
– сутрин след ставане да се взема студен душ
Извън контекста: в такива училища децата и подрастващите Не Използват Мобилни Телефони.
Забранени са.
За разлика за нашите днешни училища (преди години сред най-добрите в света), където на учениците им е разрешено всичко, вкл. да бият учителите.
ЗА СЕБЕ СИ:
Тези дни (във връзка със зададения въпрос) измерих неколкократно температурата в спалята преди лягане.
Беше… четиринадесет-петнайсет градуса.
Без значение колко е студено вън (в последните дни градусите паднаха до -10 *статията е от декември 2018-та), прозорецът винаги е отворен или поне леко открехнат.
Изключение се допуска, само ако духа силен вятър.
ВСИЧКО Е ЕДНО:
Невъзможно е да правите само едно: Примерно, да решите да спите на отворен прозорец. И да правите само това. Нищо друго.
Защо?
Защото чистият въздух, нахлуващ в стаята, ще ви подтикне да вдишате няколко пъти дълбоко – ще ви е приятно да усетите свежестта на нощта (утрото, деня)
В един момент ще поискате да излезете и да се разходите, а тишината на нощта и необятността на звездното небе ще ви изпълни със смирение и благоговение.
Ще си зададете въпроси, ще търсите отговорите и ще започнете да мислите по-различно.
Различното мислене, ще ви подтикне да промените (обогатите, да допълните, да развиете) нещо в ежедневието си – хранене, спорт, в отношението към близките и другите хора.
След известно време, макар да сте същия/същата, ще бъдете човек с нов светоглед, нови навици, нов подход към решаването на задачите. Ще усетите собствената си промяна в присъствието, погледите, разговорите и общуването с другите.
Които на свой ред ще започнат да се повлияват и променят в контакт с вас.
И така снежното кълбо на промяната, новото, развитието и широтата ще се търкаля, ще се увеличава и ще възникват нови и нови “кълба” от енергия и единност.
Едно от които е тръгнало от вас – от едно просто решение… да отворите нощем прозореца.
В КРАЯ:
Бегом навън, а довечера, преди да легнете, проветрете хубаво. Когато станете да се изпикаете през нощта, проветрете отново.
Чистият въздух и здравето са от външната страна на прозорците.
П.С: Ако сте съгласни с написаното или тази статия Ви е харесала, може да я споделите от бутоните по-долу, за да достигне до повече хора.